Renault Thalia jakie jest, każdy widzi. Tego auta nie trzeba nikomu przedstawiać. Mała limuzynka marki ze znaczkiem rombu stała się marką samą w sobie. Przede wszystkim z powodu swojej nieproporcjonalnej sylwetki i legendarnej już pojemności bagażnika – 510 l. Thalia jest tak brzydka, że aż piękna. Nawet za 20 lat, kiedy natkniemy się na jakiś egzemplarz Thalii będzie odziany w więcej, niż jeden kolor karoserii, bez znaczków, emblematów i wielu innych detali, to i tak wszyscy będą wiedzieli, jaki to samochód. Jednym słowem – masz Thalię, jesteś gość.

Francuski koncern przeprowadził już wiele liftingów swojej divy. Pierwszy w 2001, a potem dwa następne w 2005 i 2007 roku. Jednak one są niczym w porównaniu do tego, który Thalia nie dawno przeszła. Przód przypomina trochę Sandero. Z tylu dodano tak nie lubiane przeze mnie kiczowate chromy (czy auto tej klasy na silę musi byc Cadillacem ?), a w tylnym bocznym słupku pomyślano w końcu o okienku.

Jednak tej charakterystycznej bocznej linii nadwozia nie udało się zmienić, gdyż dalej jest to stara dobra Thalia, jakich wiele na naszych ulicach. Trudno uwierzyć, że produkowana jest już 9 lat. Żyjemy w czasach, w których z auta z trzyletnim stażem na rynku uważa się za stare, więc o Thalii trzeba powiedzieć, że jest już sędziwą babcią.

Gwiazdy Hollywood nie lubią się starzec. Wydają mnóstwo swojego majątku, aby w wieku 60 lat wyglądac tak, jakby się mialo conajmniej 30. I tak samo jest z tym samochodem. Pomimo, że jest to, jak wcześniej wspomnialem jest to sędziwa babcia, to chce wyglądac lepiej niż Monica Belluci w segmencie limuzyn dla rodzin – Fiat Linea. Czy się udalo ? Nie, ale z jakieś 2-3 lata jej odjelo. Chociaż i tak dalej ma zbyt duży pośladek.

Jednak czy w tym segmencie seksowny wygląd jest ważny ? Nie. To auto stworzone dla ludzi, którzy w czasie dlugich eskapad uwielbiaja upajac się muzyką zespolu Dire Straits. Notabene, ja też slucham tego zespolu, więc chyba jestem jednym z przedstawicieli wymienionej przeze mnie grupy docelowej, której Thalia chce się przypodobac.